KRONIKA WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ SZKOŁY
W LATACH 2003 - 2008

  2002/2003  Czerwiec

II Konkurs piosenki dziecięcej "Ze śpiewem do szkoły".

Wyjazd Pani Dyrektor St. Małgorzaty Ziemnickiej oraz 2 uczniów: Bartłomieja Tomczyka z klasy fortepianu Pani Elżbiety Sokół oraz Dariusza Dźwigałowskiego z klasy akordeonu Pana Waldemara Ziemnickiego do Stendal w Niemczech na uroczystości 50-lecia Szkoły Muzyki i Sztuki w tym mieście (mieście partnerskim Puław).

 

 

2003/2004  
 •

 •
 •


 • •
 •

Listopad


Wyjazd uczniów Szkoły na koncert do Filharmonii Lubelskiej.

Koncert z cyklu „Poranków muzycznych” w wykonaniu uczniów i nauczycieli lubelskich średnich szkół muzycznych. Wystąpiła m.in. rodzina Państwa Mazurów. 

Styczeń 

Koncert uczniów szkoły w Pałacu Czartoryskich na zaproszenie Grupy Inicjatywnej Puławskiego Porozumienia na Rzecz Rozwoju i Zatrudnienia. 

Duet: Emilia Górska - z klasy fletu Pani Marii Grabiec oraz Grzegorz Wiercioch - z klasy gitary Pana Andrzeja Przeździaka zdobywa II miejsce w kategorii zespołów instrumentalnych podczas IX Festiwalu Kolęd.

Jedyny w swoim rodzaju Koncert uczniów klas pierwszych odbyty przy świecach z powodu awarii prądu w dużej części miasta.

Marzec

W szkole odbywa się V Festiwal Muzyki Akordeonowej im. R. Malickiego. Wyróżnienia w konkursie uzyskują uczniowie naszej szkoły: Dariusz Dźwigałowski oraz Aleksander Skowron z klasy Pana Waldemara Ziemnickiego i Wojciech Materek z klasy Pana Bogdana Lipińskiego.

 


 
 • • •


 •Na zakończenie Festiwalu występ znakomitego pianisty i showmana Pana Waldemara Malickiego z udziałem Pana Waldemara Ziemnickiego.

Maj 

Wyróżnienie w kategorii solistów dla Dariusza Dźwigałowskiego z klasy akordeonu Pana Waldemara Ziemnickiego w kolejnej edycji konkursu Miejskiej Sceny Amatora o Puchar Prezydenta Miasta Puławy.

III Konkurs dla przedszkolaków „Ze śpiewem do szkoły”.

Czerwiec 

Pierwszy wyjazd uczniów do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie na „Jezioro łabędzie” P. Czajkowskiego. 

Występ uczniów Szkoły w kolejnej edycji „Izabeliady” w sali konferencyjnej Pałacu Czartoryskich.

 

2004/2005  
Wrzesień

Rozpoczęcie roku szkolnego koncertem zespołu „Con tenerezza”.

Październik

W Filharmonii Lubelskiej koncert szczególnie uzdolnionych uczniów szkół muzycznych. Występują m.in. Adrian Jasiocha z klasy akordeonu Pana Bogdana Lipińskiego oraz Grzegorz Toruński - absolwent naszej szkoły, uczeń PSM I i II st. w Lublinie.

Wyjazd uczniów Szkoły do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie na operę „Halka” St. Moniuszki.

Styczeń

W szkole odbywają się Warsztaty Pianistyczne prowadzone przez Pana profesora Andrzeja Tatarskiego - wykładowcę Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 Wojciech Materek z klasy akordeonu Pana Bogdana Lipińskiego zdobywa wyróżnienie na X Festiwalu Kolęd.

Luty, Marzec 

Udział uczniów Szkoły w Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I st. w Lublinie

Szkolny Konkurs Pianistyczny

Kwiecień 

Uczniowie: Maciej Hampel oraz Patrycja Wójtowicz - z klasy gitary Pana Andrzeja Bieleckiego biorą udział w Regionalnych Przesłuchaniach Klas Gitary w Chełmie.

W XXIII Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną” w Skarżysku-Kamiennej bierze udział Bartłomiej Tomczyk z klasy fortepianu Pani Elżbiety Sokół.W II Spotkaniach Muzycznych „Skrzypce i ja” w Lublinie biorą udział uczennice z klasy skrzypiec Pana Wiesława Bednarza: Agata Figiel, Ilona Makowska oraz Paulina Kowalska.

Bartłomiej Tomczyk oraz Wojciech Rauner z klasy fortepianu Pani Elżbiety Sokół biorą udział w IX Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Radzyniu Podlaskim.

Maj

Szkoła organizuje Prezentacje i Warsztaty Chóralne szkół muzycznych I stopnia.

W XV Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym w Lublinie III miejsce uzyskuje Wojciech Materek z klasy Pana Bogdana Lipińskiego. W Przeglądzie udział bierze także Piotr Górecki z klasy Pana Waldemara Ziemnickiego.

Czerwiec 

W szkole odbywa się IV Konkurs piosenki dziecięcej „Ze śpiewem do szkoły”. 

W V Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach udział biorą uczniowie: Angelika Irauth i Bartłomiej Tomczyk z klasy fortepianu Pani Elżbiety Sokół oraz Katarzyna Buczek z klasy skrzypiec Pana Wiesława Bednarza.

Występ uczniów szkoły w ramach „Izabeliady”.

  2005/2006  Wrzesień

W szkole występują skrzypkowie - uczestnicy Międzynarodowych Warsztatów Skrzypcowych profesora Zakhara Brona.

 
 

 


Październik 

Wyjazd uczniów na operę „Don Giovanni” W. A. Mozarta do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Listopad 

W szkole odbywają się Warsztaty Pianistyczne oraz na zakończenie warsztatów recital fortepianowy profesora Andrzeja Tatarskiego.

 
 

 Grudzień 

W II Lubelskim Turnieju Muzyki i Wiedzy o F. Chopinie w kategorii: fortepian - Konrad Dołowy z klasy Pani Elżbiety Sokół zdobył III miejsce. W konkursie udział bierze także Angelika Irauth z klasy Pani E. Sokół.

Marzec 

W szkole odbywa się koncert: Muzyka J.S. Bacha i innych kompozytorów baroku” - w wykonaniu uczniów OSM I i II st. w Lublinie oraz naszej szkoły. 

Zespół skrzypcowy prowadzony przez Pana Wiesława Bednarza oraz zespół akordeonowy Pana Waldemara Ziemnickiego biorą udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w dziedzinie zespołów kameralnych w Lublinie.

Konrad Dołowy - uczeń z klasy fortepianu Pani Elżbiety Sokół bierze udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim.

Kwiecień 

W szkole odbywa się Szkolny Konkurs Pianistyczny.

W X Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Radzyniu Podlaskim wyróżnienie uzyskuje Konrad Dołowy uczeń Pani Elżbiety Sokół. W konkursie udział bierze także Angelika Irauth.

 

 

Maj 

W szkole odbywa się V Konkurs piosenki „Ze śpiewem do szkoły”.

Paulina Kowalska - uczennica klasy skrzypiec Pana Wiesława Bednarza uzyskała III miejsce w XI Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec i Wiolonczeli w Zamościu. W Przeglądzie udział bierze także Agata Figiel - uczennica Pani Anny Szymańskiej.

 

 


Czerwiec

Wojciech Materek - uczeń Pana Bogdana Lipińskiego reprezentuje naszą szkołę w XVI Regionalnym Przeglądzie Akordeonowym.

W sali koncertowej szkoły występuje Kwartet Klarnetowy Akademii Muzycznej w Katowicach. Członkiem zespołu jest Piotr Toruński - absolwent naszej szkoły.

Uczniowie szkoły biorą udział w koncercie w ramach „Izabeliady” w sali konferencyjnej Pałacu Czartoryskich.

Kolejny - VI Festiwal Muzyki Akordeonowej im. R. Malickiego. Na zakończenie festiwalu koncert młodego wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka.

 
 

 
  2006/2007   

Wrzesień

W szkole powstają dwie nowe klasy, - klasa trąbki i perkusji.

Październik

Wyjazd uczniów szkoły do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie na operę „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta.

Listopad 

Chór szkolny przygotowany przez Panią Dyrektor Stanisławę Małgorzatę Ziemnicką zdobywa I nagrodę w kategorii Chórów podczas III Przeglądu Poezji, Prozy i Pieśni Niepodległościowej w puławskim Domu Chemika. Nagrodą w konkursie jest wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie dla wszystkich uczestników chóru.

W szkole odbywają się Warsztaty dla pianistów i skrzypków prowadzone przez Panie: Agnieszkę Szulc-Brzyską (fortepian) oraz Aleksandrę Mazurek (skrzypce).

 

 Grudzień 

Wyjazd członków chóru szkolnego do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Styczeń, Luty 

Uczniowie szkoły biorą udział w Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Lublinie.

Marzec 

Agnieszka Bezpalko - uczennica przygotowana przez Panią Zinaidę Strzelczyk reprezentuje naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Chełmie.

Kwiecień 

Uczniowie przygotowani przez Panią Beatę Fabiańską-Kosmala biorą udział w Konkursie Wiedzy o Franciszku Liszcie odbywającym się w Lublinie.

Chór szkolny przygotowany przez Panią Dyrektor Stanisławę Małgorzatę Ziemnicką bierze udział w konkursie O Puchar Prezydenta Miasta Puławy.

 

 Konrad Dołowy uczeń Pani Elżbiety Sokół bierze udział w XXV Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną” w Skarżysku-Kamiennej.

Maj

Paulina Miazga oraz Katarzyna Buczek uczennice Pana Wiesława Bednarza biorą udział w V Żyrardowskich Spotkaniach Skrzypcowych.

W szkole odbywają się przesłuchania w konkursie „Ze śpiewem do szkoły”

Klaudia Marek - uczennica klasy skrzypiec Pana Wiesława Bednarza zajmuje III miejsce w XII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec i Wiolonczeli w Zamościu.

Piotr Zabielski przygotowany przez Pana Jerzego Sochackiego zajmuje III miejsce w X Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Lublinie.

Czerwiec
 

 
 

 


W szkole odbywają się warsztaty dla uczniów klas skrzypiec prowadzone przez Panią Katarzynę Sokół - absolwentkę uczelni amerykańskich, doktorantkę Indian University.

Kolejny występ uczniów szkoły w ramach „Izabeliady”.

 
  2007/2008  Wrzesień

Po wakacjach uczniowie i nauczyciele wracają do wyremontowanej szkoły. Podczas wakacji wymienione zostały wszystkie okna od frontu szkoły.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego koncertem Pań: Agnieszki Szulc-Brzyskiej - fortepian oraz Marioli Zagojskiej - śpiew.

 
 

 

 

Październik

Występ autorski Pana Wojciecha Rybickiego - kompozytora i autora wierszy.

Listopad 

Wyróżnienie dla chóru szkolnego przygotowanego przez Panią Dyrektor Stanisławę Małgorzatę Ziemnicką na IV Przeglądzie Poezji, Prozy i Pieśni Niepodległościowej.

W sali koncertowej szkoły występuje laureat wielu międzynarodowych konkursów gitarowych - Dymitr Rodiczew.

 
 

 

 
Marzec

W szkole odbywają się Warsztaty Pianistyczne prowadzone przez Pana profesora Andrzeja Tatarskiego i recital wykładowcy na zakończenie warsztatów.

Wyjazd uczniów do Filharmonii Lubelskiej na koncert laureata wielu konkursów fletowych Łukasza Długosza.

W Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Lublinie udział biorą 3 zespoły prowadzone przez: Panią Zinaidę Strzelczyk, Panią Magdę Strońską oraz Pana Andrzeja Czaplińskiego.

 
 

 


Kwiecień

Konrad Dołowy uczeń Pani Elżbiety Sokół bierze udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie.

Podczas XI Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Fortepianu w Radzyniu Podlaskim wyróżnienia uzyskują uczniowie Pani Elżbiety Sokół: Konrad Dołowy i Kinga Kaczkowska.

Wyjazd uczniow do Teatru Muzycznego w Lublinie na operetkę „Zemsta Nietoperza” J. Straussa.

Maj

Uczniowie z klas akordeonu występują w Poniatowej podczas II Turnieju Miast i Gmin Krainy Lessowych Wąwozów - w grupie reprezentującej Puławy.

Joanna Krupka i Maciej Mrowiec biorą udział w konkursie ze znajomości literatury muzycznej - „Mistrzowskie przeboje” w Skarżysku-Kamiennej.

VII konkurs piosenki dziecięcej „Ze śpiewem do szkoły”.

 
 

 

Przemysław Niezgoda - uczeń klasy skrzypiec Pana Wiesława Bednarza bierze udział w przesłuchaniach uczniów klas skrzypiec: XIII Regionalnym przeglądzie w Zamościu oraz VI Żyrardowskich Spotkaniach Skrzypcowych.

Konrad Dołowy - uczeń przygotowany przez Panią Zinaidę Strzelczyk uzyskuje wyróżnienie w XI Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu w Lublinie.

W szkole zorganizowany jest VII już Festiwal Muzyki Akordeonowej im. R. Malickiego. W młodszej grupie Mikołaj Kryś oraz Jakub Górecki zdobywają wyróżnienia, w starszej Krzysztof Kafel III miejsce. Uczniowie - laureaci są uczniami Pana Waldemara Ziemnickiego. 
Gwiazdą festiwalowego finału jest grupa BE EM WU prowadzona przez wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka, artystę który zachwycił publiczność poprzedniego, VI FMA im. R. Malickiego w Puławach, swoim solowym koncertem.

 
 

 

Katarzyna Araucz z klasy fortepianu Pani Magdaleny Strońskiej zajmuje I miejsce w kategorii I na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej „Moje miejsce w muzyce” w Krasiczynie.

Czerwiec

Uczniowie szkoły biorą udział w koncercie charytatywnym na rzecz chorego Łukasza w puławskim Domu Chemika.

Mikołaj Kryś oraz Jakub Górecki z klasy Pana Waldemara Ziemnickiego biorą udział w VIII Warsztatach Akordeonowych w Lublinie.

Trio fortepianowe „Favola” w składzie: Katarzyna Araucz, Patrycja Gil i Marzena Wiśniewska - przygotowane przez Panią Magdalenę Strońską, zdobywa wyróżnienie w II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod artystycznym patronatem Grupy MoCarta w Warszawie.

Najlepsi uczniowie szkoły biorą udział w Izabeliadzie. Po raz pierwszy prezentuje się orkiestra szkolna pod dyrekcją Pani Dyrektor Stanisławy Małgorzaty Ziemnickiej.

 
 

 


Lipiec

Uczniowie Filip Król, Marek Kopiński, Adam Śmiałowski z klasy Pana Piotra Wróblewskiego biorą udział w I Ogólnopolskich Warsztatach Perkusyjnych w Lublinie.

 
     

 
         
      PSM I st. w Puławach - 2008