Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Media o NAS

Artykuł o Natalii Kosmowskiej, utalentowanej wokalnie 12-letniej uczennicy naszej szkoły (kl. fortepianu, p. Rafała Maciąga), odnoszącej sukcesy w licznych konkursach, wśród nich sporym osiągnięciem jest zakwalifikowanie się do trzeciej edycji The Voice Kids. O początkach wokalnej przygody, nauce, sukcesach i planach Natalki, poczytać można w serwisie "Nasze Miasto - Puławy". (kliknij w zdjęcie poniżej).

 

 

 

 

 

Rozmowa z p dyr. Stanisławą Małgorzatą Ziemnicką, laureatką statuetki "Bursztynowe Nutki", nagrody za wybitne osiągnięcia w umuzykalnianiu dzieci i młodzieży, przyznawanej przez dyrektor wydawnictwa "Pani Twadowska", p. Alicję Twardowską. Program "Poranek między Wisłą i Bugiem". TVP 3 Lublin, 6 listopada 2018 r.

 

 

 

 

 

Relacja "Tygodnika Powiśle" z Jubileuszu 45. lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach (kliknij w zdjęcie poniżej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów koncertu z okazji jubileuszu 85-lecia urodzin kompozytora Romualda Twardowskiego, który odbył się 17 czerwca 2015 r. w oddziale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie. Materiał został zrealizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i opublikowany w kanale PWMEdition serwisu YouTube.

 

Romuald Twardowski, Trzy etiudy kaprysy (Three Etudes-capriccios for Solo Violin) (1992), Wykonanie: Andrzej Gębski

 

Romuald Twardowski, Pavana i tarantella per viola (violino) e pianoforte (2013)
Wykonanie: Andrzej Gębski (skrzypce), Antoni Lichomanow (fortepian)

 

 

 

 

TVK Puławy24 z dn. 13.11.2015 r. - "Młodzież dla Niepodległej", fragmenty koncertu uczniów naszej szkoły zorganizowanego przy współudziale Stowarzyszenia "Przeszłość-Przyszłości ", IUNG w Puławach i PSM I st. im. R. Twardowskiego w Puławach.

 

 

 

 

Dzień Patrona w PSM I st. im. Romualda Twardowskiego w relacji TVK Puławy24.

 

 

 

 

 

Relacja TVK Puławy24 z X Festiwalu Muzyki Akordeonowej im. R. Malickiego w Puławach.

 

 

 

 

 

Relacja TVK Puławy24 z Koncertu Noworocznego zorganizowanego przez stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości i IUNG w Puławach z udziałem PSM I st. im. Romualda Twardowskiego 4 stycznia br. w Sali Konferencyjnej Pałacu Czartoryskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W artykule "Waldemar Malicki muzykował z puławską młodzieżą" internetowy portal Nasze Miasto Puławy,  zamieszcza fotorelację z koncertu Waldemara Malickiego będącego prezentacją wyników dwudniowych warsztatów "Wspólne muzykowanie" prowadzonych 20 i 21 października 2014 przez znanego artystę z uczniami naszej szkoly. (fot. WA)

 

 

 

 

 

 

Charytatywny Koncert Kolęd w kościele pw. św. Józefa na Włostowicach. Relacja  red. Remigiusza Jeżewskiego, dziennikarza gazety NASZ REGION - patrona medialnego szkoły. (fot. RJ)

 

 

 

 

 

"Jubileusz 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach" - artykuł p. Marzeny Grabiec w 17/2013  numerze periodyku wydawanego przez Wójta Gminy Puławy, p. Krzysztofa Brzezińskiego - Kurier Gminy Puławy.

 

 

 

 

 

Poniżej link do strony internetowej Stowarzyszenia "W stronę nauki" z galerią zdjęć z Koncertu kolęd "Wśród nocnej ciszy" w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły i chór parafii Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do odwiedzenia strony Stowarzyszenia i obejrzenia zdjęć.

 

 

 

 

 

 

Sukces uczniów naszej szkoły w Makroregionalnym Konkursie Duetów Dziecięcych "Duettino" w Warszawie.
- autor relacji: red. R. Jeżewski, dziennikarz gazety NASZ REGION
- patrona medialnego szkoły

(fot. RJ)

 

 

 

 

 

 

Relacja z koncertu pedagogów i uczniów PSM I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach jaki odbył się 23 listopada 2013 r. w POK "Dom Chemika" w ramach finału XIII Powiatowego Dnia Kultury.

- autor: red. Remigiusz Jeżewski, dziennikarz gazety NASZ REGION
- patrona medialnego szkoły
(fot. RJ)

 

 

 

 

 

 

Relacja z Inauguracji Roku Kulturalnego w Puławach w trakcie której w osobie p. Dyr. S.M. Ziemnickiej nagrodzona została nasza szkoła oraz zespół rodzeństwa Czarneckich, absolwentów PSM I st. im. R. Twardowskiego - autor: red. Remigiusz Jeżewski, dziennikarz gazety NASZ REGION
- patrona medialnego szkoły
(fot. RJ)

 

 

 

 

 

 

Relacja z uroczystości 40-lecia PSM I st. im. R. Twardowskiego w Pulawach - red. Remigiusz Jeżewski, dziennikarz gazety NASZ REGION
- patrona medialnego szkoły
(fot. RJ)

 

 

 

 

 

"Wychowanie przez sztukę" - artykuł p. dyr. Stanisławy Małgorzaty Ziemnickiej, zamieszczony w 14 numerze periodyku wydawanego przez Wójta Gminy Puławy, p. Krzysztofa Brzezińskiego - Kurier Gminy Puławy.

 

 

 

 

 

Relacja TVK Puławy z z IV Konkursu Monograficznego "Klasyk XX wieku"  który odbył się w naszej szkole  w ramach Roku Witolda Lutosławskiego w setną rocznicę urodzin kompozytora. Dostępna na kanale tvkpulawy w serwisie YouTube.

 

 

 

 

 

 

Artykuły i relacje prasowe red. Remigiusza Jeżewskiego, dziennikarza gazety NASZ REGION
- patrona medialnego szkoły
(fot. RJ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Puławy: Państwowa Szkoła Muzyczna zyskała patrona

W środowe popołudnie Państwowej Szkole Muzycznej w Puławach nadano imię prof. Romualda Twardowskiego, kompozytora, wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Oficjalnego odsłonięcia pamiątkowej dokonał patrona wraz z małżonką...

 

 

 

 

 

 

Ciekawy artykuł podsumowujący  III Regionalny Konkurs Monograficzny "Dwie Strony Duszy" poświęcony życiu i twórczości Roberta Schumanna, który odbył się 28.03.2012 r. w PSM I st. w Puławach, autorstwa red. Anny Filipowskiej, "Tygodnik Powiśla", 11 kwietnia 2012 r., nr 15 (638),

 

 

 

 

 

 

WIECZÓR KOLĘD w PSM I st. w Puławach - 22.12.2011 r. - Studio Filmowe KWANT (kliknij na zdjęcie, żeby otworzyć relację w serwisie YouTube)

 

 

 

 

 

 

Tygodnik Powiśla" w przedświątecznym numerze (22 grudnia 2011) zamieścił relację z mikołajkowego recitalu trójki lubelskich artystów: Marioli Zagojskiej, Agnieszki Schulz-Brzyskiej i Jakuba Gąski. (fot. Anna Filipowska)

 

 

 

 

 

Relacja TVK Puławy z Koncertu Mikołajkowego który odbył się 6.12.2011 r. w naszej szkole  dostępna w profilu tvkpulawy internetowego serwisu YouTube

 

 

 

 

 

 

 

Dwumiesięcznik WYCHOWANIE MUZYCZNE - nr 3/2011 w dziale Recenzje - Kronika o REGIONALNYM KONKURSIE MONOGRAFICZNYM „MISTRZ TWARDOWSKI” - artykuł autorstwa p. Alicji Twardowskiej.

 

    

 

     

 

 

 

 

 

Dwutygodnik RUCH MUZYCZNY w numerze 10 z 15 maja 2011 r. w aktualnościach relacja z II REGIONALNEGO KONKURSU MONOGRAFICZNEGO „MISTRZ TWARDOWSKI”

 

    

 

 

 

 

 

Relacja tvkpulawy z II REGIONALNEGO KONKURSU MONOGRAFICZNEGO „MISTRZ TWARDOWSKI” w serwisie YouTube

 

 

 

 

 

 

 

MISTRZ TWARDOWSKI ODWIEDZIŁ PUŁAWY

Relacja na stronie Radia Lublin,  jednego z opiekunów medialnych konkursu.
Fot. Łukasz Grabczak

 

 

 

 

 

WIECZÓR KOLĘD w PSM I st. w Puławach - 22.12.2010 r.  - Studio Filmowe KWANT

 

 

 

 

 

 

Relacja z XVI FESTIWALU KOLĘD w PUŁAWACHna łamach popularnej puławskiej gazety - TYGODNIKA POWIŚLA

 

      

 

"...Puławianom dobrze poszło też w kategorii zespołów rodzinnych. Zwyciężyli Alicja, Agnieszka i Adam Czarneccy, reprezentujący Puławską Szkołę Muzyczną..." 
Tygodnik Powiśla, nr 3, 19 stycznia 2011 r.

 

 

 

 

 

Już drugi rok z rzędu trio fortepianowe Swawola w składzie: Katarzyna Araucz, Patrycja Gil i Marzena Wiśniewska - przygotowane przez Panią Magdalenę Strońską bierze udział i zdobywa wyróżnienia w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod artystycznym patro- natem Grupy MoCarta w Warszawie. O wydarzeniu tym możemy przeczytać w 4(35) numerze magazynu Twoja Muza.

 

            

 

Data dodania: 2021-03-04 17:42:42
Data edycji: 2021-08-25 16:40:32
Ilość wyświetleń: 1434

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej