Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uroczystość

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI OBCHODÓW JUBILEUSZU 35-LECIA
PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I ST. W PUŁAWACH

 

17 października 2008 - obchody jubileuszu 35-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Puławach. Taki staż oznacza wielki wkład w tradycje muzyczne i życie artystyczne Puław, więc świętowaliśmy jubileusz w sposób uroczysty stosownie do okazji.
Obchody jubileuszu zainaugurowała uroczysta msza święta w kościele p.w. św. Brata Alberta, na którą przybyli obecni i emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie oraz inne osoby  zawodowo lub sentymentalnie związane z instytucją. Mszę uświetniał występ zespołu wokalnego. Dalsze obchody uroczystości jubileuszowych odbywały się już w naszej sali koncertowej i, jak przystało na szkołę muzyczną, przybrały formę koncertu jubileuszowego. Wśród licznie zgromadzonej widowni znaleźli się przedstawiciele władz miasta: 
- Prezydent Miasta Puławy - Janusz Grobel
- Kierownik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych - Jolanta Wróbel
- Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu - Stanisław Szajowski
- Przewodniczący Rady Miasta - Zbigniew Śliwiński
- Przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu - Anna Kędziora.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej regionu lubelskiego - p. Jadwiga Kiszczak, księgowa CEA w Lublinie - p. Marzena Hołda, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół muzycznych: p. Leszek Kamola (PSM I st. w Łukowie), p. Zbigniew Czuryło (PSM I st. w Radzyniu Podlaskim), p. Roman Giska (PSM I st. w Tomaszowie Lubelskim), p. Wioletta Sieczkowska - Kos (Prywatna Szkoła Muzyczna w Nałęczowie). Dyrektor OSM w Lublinie, p. Zbigniew Trochimiuk, któremu inne obowiązki zawodowe pozwoliły jedynie na uczestnictwo we mszy św., przysłał kwiaty i list gratulacyjny.
W gronie gości nie zabrakło też sympatyków szkoły. Przyjechał Burmistrz Miasta Poniatowa p. Krzysztof Brzeziński, dyrektor artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Grześ" - p. Krzysztof Hawryluk, przedstawiciel firmy ZDEMAR p. Zdzisław Kamiński. Na sali koncertowej zasiedli przedstawiciele Rady Rodziców, obecni i emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie, ich rodzice i absolwenci.

 

Część oficjalną koncertu poprowadziła p. dyrektor Stanisława M.  Ziemnicka. Po przywitaniu tak licznie przybyłej publiczności odczytane zostały listy gratulacyjne oraz wręczone zostały nagrody. Jolanta Wróbel w imieniu Prezydenta Miasta Puławy wręczyła nagrodę dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach, za całokształt działalności artystycznej, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury. P. Jadwiga Kiszczak wręczyła p. Elżbiecie Sokół nagrodę dyrektora CEA za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. Wręczone także zostały nagrody dyrektora i dyplomy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla szczególnie zasłużonych pracowników szkoły. W dalszej części publiczność zapoznana została z podsumowaniem działalności szkoły w okresie ostatnich 5 lat, tj. od czasu poprzedniego jubileuszu 30-lecia szkoły.

 

Po części oficjalnej nadszedł czas na koncert, podczas którego wystąpili uczniowie, ale także absolwenci i nauczyciele. Koncert zakończyła niespodzianka - mianowicie wokalny występ p. dyrektor Stanisławy Ziemnickiej w repertuarze Edith Piaf z towarzyszeniem utworzonej specjalnie na tę okazję z nauczycieli szkoły OrkiestryJubileuszowej. a po kilku bisach i nieskończonej ilości gratulacji zaproszeni goście przenieśli się do restauracji Prima, aby w sposób bardziej kameralny i mniej oficjalny świętować okrągłe urodziny Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Puławach. 

Data dodania: 2021-03-15 12:44:31
Data edycji: 2021-03-15 14:42:14
Ilość wyświetleń: 435

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej