Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wstęp

Wstęp

NON JE NE REGRETTE RIEN 
Niczego nie żałuję!

 

W bieżącym roku mija 35 lat od momentu powołania Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Puławach. Nie tak dawno, bo 5 lat temu Szkoła nasza obchodziła jubileusz 30 lecia istnienia. Ukazał się wtedy obszerny folder, w którym przedstawiona została historia szkoły. Dzisiaj chcemy przedstawić Państwu w skróconej formie historię pięciu ostatnich lat, w czasie których tak wiele się wydarzyło. Informacje dotyczące tego okresu znajdują się w dziale - Kronika szkoły. Obecnie przedstawiam najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.
Pięć lat temu określiłam siebie jako optymistkę - nic się nie zmieniło. Dzisiaj mogę powiedzieć - Non Je Ne Regrette Rien - Niczego nie żałuje, jak śpiewała w swojej popularnej piosence legendarna piosenkarka francuska Edith Piaf. Szkoła w dalszym ciągu rozwija się, wiele pomysłów zostało zrealizowanych, są wyznaczone nowe zadania do dalszej realizacji. 
Absolutnie dużym sukcesem są przeprowadzone remonty polegające na adaptacji pomieszczeń na nowe klasy lekcyjne, które pozwoliły z kolei na otworzenie nowych klas ze specjalnością: trąbka i perkusja. Dzięki ogromnemu wysiłkowi z mojej strony i pracowników szkoły udało mi się zapewnić naszym uczniom komfortowe warunki do nauki w jednym budynku . Jest to niewątpliwy olbrzymi sukces! Jak było kiedyś a jak jest dzisiaj mogą tylko ocenić CI, którzy doświadczali trudu nauki i pracy w dwóch budynkach położonych między sobą w znacznej odległości. Kiedy obejmowałam stanowisko dyrektora szkoły w obecnym budynku było 7 sal lekcyjnych. Dzisiaj zajęcia odbywają się w 14 salach lekcyjnych. Teren szkoły jest ogrodzony, z dużym parkingiem i roślinnością. 
Nasi absolwenci - a jest ich 673 - niosą chwałę nie tylko szkole ale również miastu i całej ziemi lubelskiej. Oferty uświetniania przez naszych uczniów własnymi koncertami różnych imprez artystycznych potwierdza fakt, ze jesteśmy środowisku potrzebni!

Stanisława Małgorzata Ziemnicka

Data dodania: 2021-03-15 12:49:59
Data edycji: 2021-03-15 14:41:30
Ilość wyświetleń: 369

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej